Historia

Bractwo Alchemików to sekretne stowarzyszenie, którego początki sięgają XVI w. Historia, działalność i tożsamość członków Bractwa jest owiana tajemnicą, a o jego istnieniu świat dowiedział się dopiero w XXI w. Bractwo Alchemików zrzesza elitarną grupę biznesmenów, polityków, myślicieli i naukowców, a także wpływowe i znane osobistości z całego świata. Mimo setek lat w ukryciu, dzięki swojej fortunie i wypływom, a podobno również dzięki tajemniczej sztuce alchemii, członkowie Bractwa wpływali na najważniejsze wydarzenia kształtujące współczesną historię.

Istnienie Bractwa Alchemików było jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic na świecie. Wszystko co wiemy o tej sekretnej organizacji, pochodzi z relacji świadka, który w 1974 r. miał zostać członkiem Bractwa. Podczas przygotowań do ceremonii inicjacji, osoba ta zdobyła informacje o historii i działalności Bractwa Alchemików, które następnie spisała i przekazała notatki do mediów. Niestety niedoszły członek Bractwa zaginął w tajemniczych okolicznościach, a wszelkie informacje o jego tożsamości zostały bezpowrotnie usunięte z wszelkich archiwów. Żadna publikacja na temat Bractwa nigdy nie ukazała się w mediach, a dziennikarze pytani o tę sprawę z przerażeniem odmawiali komentarza.

W 2020 r. podczas remontu w jednej z redakcji, znaleziono ukryte pod deskami podłogi notatki, na podstawie których udało się potwierdzić istnienie Bractwa i zdobyć jedyne dotąd informacje na temat jego funkcjonowania.
Według odnalezionych notatek, Bractwo Alchemików powstało w XVI w. na ziemiach polskich. Tożsamość założycieli bractwa jest jedną z najpilniej strzeżonych tajemnic, jednak pewne poszlaki wskazują na bliskie powiązania założycieli Bractwa z Janem Twardowskim i Zygmuntem II Augustem, a później Michałem Sędziwojem i Zygmuntem III Wazą. Bractwo Alchemików szybko rozwijało sieć swoich wpływów, stając się międzynarodowym ruchem społecznym, zrzeszającym członków różnych narodowości i religii. Zgodnie z duchem starożytnej sztuki alchemii, członkowie Bractwa uważali, że poprzez dążenie do samodoskonalenia, łącząc wiedzę z wielu dyscyplin, poprzez badania odkryją i wyjaśnią zawiłości natury.

W odnalezionych notatkach znalazły się również informację na temat warunków i sposobu wstąpienia w szeregi Bractwa Alchemików. Aby zostać członkiem Bractwa, należy otrzymać rekomendację od przynajmniej trzech aktualnych członków, a także przejść szereg testów. Oficjalnie członkiem Bractwa Alchemików zostaje się podczas uroczystości inicjacji, której miejsce i czas nigdy nie zostały ujawnione nikomu spoza kręgu zaufanych członków Bractwa. Każdy stowarzyszony otrzymuje specjalny sygnet, który jest symbolem jego przynależności do bractwa. To właśnie po tym sygnecie poszczególni członkowie poznają się podczas spotkań biznesowych i towarzyskich wiedząc, że są zobowiązani udzielić sobie koniecznego wsparcia w realizowanych przedsięwzięciach.

Co ciekawe, najpilniej strzeżoną tajemnicą Bractwa Alchemików jest przepis na perfekcyjną, łagodną wódkę, który został opracowany przez założycieli bractwa i przekazywany jest od tej pory dla kolejnych pokoleń członków Bractwa. Tajemne techniki destylacji przy wykorzystaniu określonych składników nie zostały nigdy spisane, aby uniknąć ich wycieku, są przekazywane w formie ustnej pomiędzy kolejnymi Mistrzami Bractwa.

Alchemy Vodka

W 2020 r. podczas remontu w jednej z redakcji, znaleziono ukryte pod deskami podłogi notatki, na podstawie których udało się potwierdzić istnienie Bractwa i zdobyć jedyne dotąd informacje na temat jego funkcjonowania.